دانلودها
moloodihazratezahra
گلچین مولودی های بسیار زیبا ویژه میلاد حضرت زهرا(س)+دانلود...
گلچین مولودی بسیار زیبا ویژه میلاد حضرت زهرا از 8 مداح معروف ایران.
index
تواشیح گروه انصارالقائم تفت در مدح حضرت زهرا(س)+دانلود...
تواشیح زیبای گروه انصارالقائم تفت در مدح حضرت زهرا(س) را می توانید از اینجا دانلود کنید.
index
روضه خوانی حجت الاسلام راشد یزدی در شام غریبان شهادت حضرت زهرا(س) تفت...
صوت روضه خوانی حجت الاسلام راشد یزدی در مراسم شام غریبان شهادت حضرت زهرا(س) تفت را می توانید از اینجا دانلود کنید.
image2756
خاطره یک ضد انقلاب از شیرمرد شیرکوه+فایل صوتی...
روزی که اینها (احمد متوسلیان) امدند داخل شهر ، درگیری پیش امد بین آنها و همسایه ما و کتکی خورد همسایه ما از نیروهای «برادر احمد» و من تصمیم گرفتم برم فرمانده انها (برادر احمد) را پیدا کنم و خودم با او سخن بگویم و بگویم: شماها آدم های بی مرامی هستید.
کد خبر: 27289
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۵
دختران دبستانی یکی ازکلاس های قرآن تابستانه در شهر یزد در اقدامی هوشمندانه پس از حرف های معلم قرآن درباره ساخت عروسک آمریکایی باربی ، عکس این عروسک را از کیف مدرسه خود پاک کردند و عروسک های باربیشان را در سطل آشغال انداختند.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، کتاب”باربی” پژوهشی درباره عروسک آمریکایی باربی است که نویسنده این کتاب با بیان تاریخچه عروسک های مخرب کشورهای غربی به ویژه عروسک باربی اهداف دشمنان اسلام را از ساخت اینگونه عروسک ها تشریح کرده است.

13

 

اکبر مظفری در مقدمه کتاب می نویسد: باربی نماد و سمبل فرهنگ بیمار و مهاجمی است که با خیل سربازان خود، از نزدیکترین مکان، کودکان نورسته و مادران آینده را هدف تیرهای آموزه های زهرآگین خود قرار می دهد و بدون هیچ گونه حساسیتی آرام آرام به تسخیر قلب آن ها مبادرت می ورزد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله مراکزی بود که برادر و خواهر خردسالی را به عملیات استشهادی علیه پرنسس باربی ملکه عروسک های جهان فرستاد.

dara-sara-1

وقتی دارا وسارا متولد شدند فریادهای خشم آلود انبوه حامیان باربی به آسمان بلند شد و هر هوشمندی را به تأمل وا می داشت.به راستی در این عروسک به ظاهر معمولی چه چیزغریبی نهفته بود که مدافعان آن وجود هیچ رقیبی را برایش برنمی تابیدند.تولد دارا و سارا برادر و خواهر نجیب، پاکدامن و مسلمان ایرانی، خبر تکان دهنده ای بود که پس از نیم قرن تخت پادشاهی پرنسس باربی را به لرزه درآورد و بازتاب وسیعی در عرصه جهانی یافت.

عروسک باربی پیاده نظام و سرباز فرهنگی دشمن است که در سایه غفلت ملت ها و دولت ها وارد مرزهای جغرافیای فرهنگی رقبای خود می شود و از درون به تبلیغ و تحمیل ارزش ها، آداب و عادات فرهنگ آمریکایی می پردازد.

 

راس پیتر در تبیین این استراتژی می نویسد: “چرا بنیادگرایان اسلامی از ما متنفرند؟ زیرا ما فرهنگ آنان را متزلزل کرده ایم.ما فیل های مهاجم نیستیم بلکه ما موریانه هایی هستیم که تک تک ساختمان های آنان را با ولع خویش فرو خواهیم داد.آنان با میلیون ها نکته کوچک در جنگ هستند.مسایل کوچکی مانند موسیقی راک، لباس جین، غذاهای سریع و فوری، فیلم ها و عروسک باربی برگ های برنده ما هستند.”

از این رو اطلاع و حساسیت در قبال کارکرد خزنده باربی، اولین سنگر مقابله با آن محسوب می شد که این سنگر در این مرز جغرافیایی به دست توانای عروسک های ملی فتح شد.در حقیقت دارا و سارا با حضور خود کارکرد مخرب فرهنگی و تربیتی باربی را گوشزد کردند.

b-3

یک سؤال

اکنون چرا با گذشت این همه سال از تولید دارا و سارا هنوز مسؤولین فرهنگی ما نتوانسته اند جلوی واردات باربی این عروسک آمریکایی را بگیرند و یا هنوز نتوانسته اند دارا و سارا را با قیمتی ارزانتر به دختران ایرانی بفروشند؟

چرا هنوز کیف بچه های مدرسه ای ما به جای نصب عکس دارا و سارا نماد عروسک های غربی است و آیا مسؤولین در دادن مجوز های اولیه نمی توانند به راحتی این نکات را به تولید کنندگان گوشزد کنند و یا تشویق هایی برای تولیدات اسلامی قرار دهند.

************

اکنون به تیتر خبر یزد رسا برمی گردیم که در یکی از کلاس های قرآنی یکی از مؤسسات قرآنی شهر یزد وقتی مربی قرآن به شاگردانش که همه از دختران دبستانی بودند در باره باربی و خطرات فرهنگی آن سخن می گوید این کودکان هوشیار بلافاصله دست به کار می شوند و این نماد غربی را یا از روی کیف و جامدادی خود باز می کنند و یا با برچسب دیگری آن را محو می کنند.

مربی کلاس در گفتگو  با  خبرنگار حوزه زنان یزد رسا گفت: وقتی دیدم اکثر بچه های کلاس بدون آگاهی کیف ها و جامدادی هایی را با خود حمل می کند که هیچگونه اطلاعی از اهداف دشمن ندارند وظیفه خود دانستم که آن ها را نسبت به تاریخچه ساخت باربی و خطرات فرهنگی آن آشنا کنم.

خانم سلسله وزیری که خود حافظ کل قرآن است ادامه داد: ابتدا بچه ها از یک طرف انگار با یک موضوع جدیدی روبرو شده بودند و سؤالات متعددی می پرسیدند.فردای آن روز وقتی یکی از دختران کلاس با بشکاف توانسته بود برچسب باربی را از روی کیفش باز کند به بقیه دوستانش نشان داد که به همین راحتی می توان با فرهنگ غربی مقابل کرد.

وی گفت: بقیه بچه ها هم هرکدام به روشی مثلا با چسباندن برچسب روی تصویر باربی سعی در محو این نماد و سرباز دشمن داشتند.

در ادامه این گزارش با یکی از دختران کلاس و مادر یکی دیگر از بچه های کلاس که بعد از پایان کلاس منتظر دخترش بود که برای گذران اوقات فراغت خود به کلاس های تابستانی قرآن آمده اند و عکس باربی را از روی کیفشان پاک کرده اند گفتگویی انجام دادیم.

*********

مهلا فلاح ۱۰ ساله قرآن آموز کلاس

سلام مهلا . می خواستم با شما درمورد اخراج عروسک های باربی صحبت کنم موافقی؟

بله

بگو ببینم تا قبل ازاینکه خانم مربی در مورد عروسک باربی باهات صحبت کنه تو چیزی درباره اش می دانستی؟

نه فقط اسمش را شنیده بودم اما نمی دونستم که این عروسک اسمش باربیه یا اینکه سرباز دشمن. بعد از صحبت های خانم قرآن فهمیدم که او سرباز دشمن است و تصمیم گرفتم  پنج تا از این عروسک هایم را دوربیندازم.

همه شون باربی بودند؟

نه ولی چون سرشون باز بود و بی حجاب بود دور انداختمشون.

آیا پدر ومادرت فهمیدند تواینکار رو کردی؟ چیزی نگفتند؟ یا دلیل آن را ازتو سؤال کردند؟

نه اول نفهمیدند ولی بعد که متوجه شدند که خانم قرآنم اینطور گفته اند گفتند اگر خانم گفته اند حتماً کاردرستی بوده است.

انگیزه خودت از این کار چه بود؟

می خواستم آمریکایی ها موفق نشوند.

چه حرفی برای بچه های دیگر داری تا بفهمند باربی کیست؟

می گویم آمریکاییها برای اینکه ذهن ما را مشغول کنند باربی را درست کردند که ما مثل آن ها بشویم.

منظورت روش زندگی غربی و امریکایی است مگر نه؟

بله ما مرگ بر آمریکا می گوییم و نباید با عروسک های آنان هم بازی کنیم.

ممنون مهلا حرف های قشنگ تو را به گوش بچه های دیگر می رسانیم تا آن ها هم بدانند.

*********

با مادر فاطمه ایراجی که کلاس اول و قرآن آموز است گفتگویی انجام دادیم:

می خواستم ببینم فاطمه کیفش را به شما نشون داده که عکس عروسک را برداشته؟

بله دیروز که از کلاس بیرون اومد و سوار ماشین شد اول کیفش را به من نشون داد .

شما چیزی درمورد باربی می دانید؟

نه فقط اسمش راشنیدم .

عروسکش رافاطمه دارد؟

نه ندارد، خدارا شکر، اما فاطمه به من گفت که خانم قرآن ما گفته است که او ابزار وسرباز دشمن است.

ممنونم موفق باشید

*خانم مربی گفت: فاطمه یک عروسک پارچه ای با چادر گلدار به سبک اسلامی روی باربی غربی چسبانده است. البته با تقاضای خود فاطمه که می خواست مثل مهدیه ، باربی اش را از روی کیفش بکند ولی نمی شد و باید رویش را چیزی می چسباند.اول راهش را بلد نبود ولی با کمک بچه ها توانست.


برچسب‌ها,
ارسال نظر :

پاسخ دهید